Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 465
Brazília - maloobchod | Reálne obraty s nárastom +8,45% | Sulik.sk
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Brazília | Reálne obraty v maloobchode s nárastom +8,45%

Ako informoval brazílsky štatistický úrad Instituto Brasileiro de Geografia e Estatística (IBGE), obraty v maloobchode v Brazílii za mesiac september 2012 dosiahli nové maximum. Sezónne očistené reálne maloobchodné obraty stúpli v Brazílii o +0,3% k predchádzajúcemu mesiacu a neočistené reálne obraty o silných +8,45% k rovnakému mesiacu predchádzajúceho roka. Nominálne to išlo v maloobchode k predchádzajúcemu mesiacu nahor pri neočistených údajoch o +12,93%.

Brazília - obrat malobchodu.

Vývoj sezónne očistených reálnych obratov v maloobchode v Brazílii (bez autopredajní) od januára 2000 do septembra 2012.V septembri narástol tento index o +0,3% k predchádzajúcemu mesiacu na 109,81 bodov, a tým na nové historické maximum.

Hlavný ťahúň v maloobchode v Brazílii boli pohonné látky a mazivá

Obraty v maloobchode v Brazílii a tým pádom súkromná spotreba zostávajú silnou podporou pre hrubý domáci produkt, čo pred časom javilo známky oslabovania. V rámci reálnych obratov v maloobchode v Brazílii boli hlavnými ťahúňmi obraty pri pohonných hmotách a mazivách o +10,9% k rovnakému mesiacu minulého roka, čo konformne nasleduje vysoké prihlasovania nových osobných automobilov v Brazílii za posledných dvanásť mesiacov. Reálne obraty pri tovaroch a domácej spotrebe stúpli o +9,9% k rovnakému mesiacu predošlého roka.

Zdroj dát:
1. http://www.ibge.gov.br/home/presidencia/noticias/noticia_visualiza.php?id_noticia=2259&id_pagina=1

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.