Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Čo je HDP | Vysvetlené za 43 sekúnd - video | Sulik.sk
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Čo je HDP

Hľadáte odpoveď na otázku – Čo je HDP? HDP je skratka pre hrubý domáci produkt. HDP je súčet všetkých tovarov a služieb, ktoré vyprodukuje jedna ekonomika za jeden celý rok. Slovenské HDP je približne 70 miliárd eur ročne. Oproti tomu je povedzme Nemecké HDP na úrovni 2 500 miliárd eur ročne.

Toto je celkom dobrá predstava o koľkokrát je nemecká ekonomika väčšia ako tá slovenská. Čiže HDP – hrubý domáci produkt je súčet všetkých produktov a služieb, ktoré vyprodukuje behom jedného roka ekonomika danej krajiny.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.