Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Ekonomika | Ekonomické údaje Slovenska a vybraných krajín
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Ekonomika – ekonomické údaje, videá, knihy a ekonómovia

Vitajte na pravidelne aktualizovanej stránke ”Ekonomika”. Stránka je venovaná študentom, učiteľom, ekonomickým pracovníkom a všetkým Vám, ktorí sa o ekonomiku ako takú zaujímate.

Informácie na stránke „Ekonomika“ sú rozdelené do niekoľkých kategórií. Každá sa pritom zaoberá inou ekonomickou témou alebo témami.

Pevne verím, že mnohí z Vás si na stránke nájdu hodnotné informácie a stránka „Ekonomika“ sa pre Vás stane pravidelne navštevovaným zdrojom informácií zo sveta ekonomiky.

V jednotlivých kategóriách nájdete:

Ekonomika krajín

Kategória „Ekonomika krajín“ je aktualizovaná na mesačnej báze. Podrobne rozobraté aktuálne ekonomické údaje ako HDP, deficit, verejný dlh, nezamestnanosť, priemyselná produkcia či priemerná mzda v jednotlivých krajinách Európskej únie sú doplnené o stručný komentár vzťahujúci sa k budúcemu ekonomickému vývoju a jeho následnému dopadu pre Európsku úniu, a teda i pre nás.

Pridajte sa ku mne, sledujme, zamýšľajme sa a následne spoločne hodnoťme ekonomický vývoj v Európe.

Ekonomika pod lupou

Kategória “Ekonomika pod lupou” obsahuje pravidelne aktualizované dátové rady. V piatich tematických okruhoch nájdete tabuľkové dáta z oblasti verejných financií týkajúcich sa verejného dlhu, daní a výdajov, ako aj z oblasti pracovného trhu či vývoja cien PHM a HDP a iné základné dáta. Ekonomické informácie v kategórii „Ekonomika pod lupou“ aktualizujeme na základe doby platnosti jednotlivých ekonomických údajov.

Cieľom tejto ekonomickej kategórie je umožniť a uľahčiť Vám všetkým prehľad o aktuálnej ekonomickej situácii na Slovensku, ktorá je súčasťou našej dennodennej reality.

Ekonomika v 60 sekundách

Kategória „Ekonomika v 60 sekundách“ si nájde obľubu predovšetkým u študentov ekonómie a u všetkých Vás, ktorí sa o ekonomiku ako takú iba začínate zaujímať.

Inšpiráciou pre vytvorenie tejto ekonomickej kategórie sú otázky, ktoré často a pravidelne dostávam na prednáškach od študentov stredných a vysokých škôl, ako aj od kolegov a známych. V krátkych približne minútových videoblogoch sú vysvetlené základné mikroekonomické a makroekonomické pojmy, grafy, ekonomické dáta a vzájomné ekonomické súvislosti. Videoblogy sú tvorené spôsobom zrozumiteľným aj pre žiaka základnej školy.

V kategórii „Ekonomika v 60 sekundách“ rád privítam Vaše námety na ekonomické témy, o ktoré sa zaujímate.

Ekonomické knihy

Kategória “Ekonomické knihy” vznikla na základe vlastného dlhoročného rozširovania si znalostí v tejto sfére a investovania do kúpy kníh. Nie však každá ekonomická kniha krátkym zhrnutím obsahu na zadnej strane dokáže vystihnúť všetko, čomu sa autor v knihe venuje.
Preto som sa rozhodol poskytnúť Vám, než investujete do kúpy niektorej mnou doporučenej ekonomickej knihy, ich rozsiahlejšie zhrnutie.

Ekonómovia

V kategórii „Ekonómovia“ nájdete životopisy významných ekonómov, ktorí určili nové ekonomické smery a myslenie a ktorých mená sú dodnes povinným čítaním študentov ekonómie.

Stručné životopisy ekonómov citujú ich najdôležitejšie myšlienky a posolstvá, referujú o dopade ich tvorby na rozvoj ekonomického myslenia a predovšetkým sumarizujú názvy ich najdôležitejších diel.