Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 462
Cena - Price | Ekonomický slovník
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Cena – Price (fr.)

Cena (Price): výmmenná hodnota, resp. hodnota požadovaná za získanie tovaru alebo služby na základe ponuky a dopytu. Je základnou informáciou a signálom na trhu, kľúčovou časťou informácie pre spotrebiteľov a producentov, ktorá určuje koľko sa spotrebuje a následne koľko sa vyrobí. V niektorých prípadoch sú ceny regulované štátom, a preto producenti nezískavajú zmysluplnú spätnú väzbu na prispôsobenie produktov alebo intenzity výroby.

Pozri: trhová cena >>

*****

Price: The value required to obtain a good or service, as determined by supply and demand. The market price is a key piece of information for consumers and producers, as it determines how much will be consumed, and therefore how much will be produced. In some cases, prices are regulated by the state, and therefore do not transmit meaningful feedback for producers to use in adjusting products or production levels. See Price Control, Market Price.

Späť na stránku ekonomických pojmov >>