Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Cenové lízanie smotany - Price Skimming | Ekonomický slovník
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Cenové lízanie smotany – Price Skimming (fr. – angl.)

Cenové lízanie smotany (Price Skimming): stratégia stanovovania ceny produktu alebo služby, ktorá stanoví najvyššiu cenu za statok, ktorú sú spotrebitelia ochotní zaplatiť. Keď je dopyt týchto spotrebiteľov uspokojený, cena sa zníži pre inú cieľovú skupinu. Stratégia je zameraná na zníženie prebytku spotrebiteľa a zvýšenie prebytku producenta.

Pozri: spotrebiteľský prebytok >>

*****

Price Skimming: a product or service pricing strategy by charging the highest price for the goods that the consumers are prepared to pay. As the demand of consumers in one segment is satisfied, the price is lowered to target another segment. The strategy is used to reduce consumer’s surplus and increase producer’s surplus. See Consumer Surplus.

Späť na stránku ekonomických pojmov >>