Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 465
Obed zadarmo - Free Lunch (angl.) | Ekonomický slovník
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Obed zadarmo – Free Lunch (angl.)

Obed zadarmo (Free Lunch): voľné statky. Za účelom zdôraznenia, že všetky ekonomické statky sú obmedzené a majú svoju cenu sa zdôrazňuje, že „neexistuje nič také ako obed zadarmo“, respektíve, že „nič nie je zadarmo“. Niekedy ľudia veria tomu, že napríklad vládne služby sú zadarmo a teda nestoja nikoho nič, ale v skutočnosti sú platené daňovníkmi.

*****

Free Lunch: free goods. In order to emphasise that all economic goods are limited and have a price it is said, “There is no such thing as free lunch,” e.g., it is sometimes believed that the services received free of charge from the state do not cost anything to anyone, but in reality they are paid for by the taxpayers.

Späť na stránku ekonomických pojmov >>