Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 462
Pasca chudoby - Poverty trap | Ekonomický slovník
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Pasca chudoby – Poverty trap (fr. – angl.)

Pasca chudoby (Poverty trap): (1) situácia keď osoba žije z nízkych sociálnych príspevkov, ale nehľadá si prácu, pretože potenciálna mzda by bola dokonca nižšia (zvlášť po opdočítaní daní a príspevkov) než štátne príspevky. (2) situácia, keď zvýšenie miezd vedie k horšej finančnej situácii pre jedinca z dôvodu straty alebo zníženia príspevkov získavaných v minulosti.

*****

Poverty trap: (1) a situation when a person lives on low social benefits but does not seek employment because the potential wages would be even lower (especially after deducting taxes and contributions) than benefits provided by the state; (2) a situation when increasing wages result in a worse financial situation for an individual because of the loss or reduction of previously received benefits.

Späť na stránku ekonomických pojmov >>