Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Tvorba hrubého fixného kapitálu - Gross Fixed Capital Formation
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Tvorba hrubého fixného kapitálu – Gross Fixed Capital Formation (fr.)

Tvorba hrubého fixného kapitálu (Gross Fixed Capital Formation): suma kapitálových výdavkov (okrem odpisov) na stroje a zariadenia, nehnuteľnosti, pozemky a iný majetok, vzťahujúca sa tak pre jednotlivú spoločnosť, ako aj pre celú ekonomiku. Keď sa berie do úvahy celok, tak v porovnaní s HDP predstavuje pomer investícií k HDP vypočítaného výdavkovou metódou v národnej ekonomike.

Pozri: HDP >>

*****

Gross Fixed Capital Formation: the amount of capital expenditures for plant, property, or equipment, (excluding depreciation), for a single company or for the economy as a whole. When taken as a whole, it comprises the Investment portion of the GDP by expenditure method of valuing a national economy. See GDP.

Späť na stránku ekonomických pojmov >>