Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 465
Verejná ponuka - Tender Offer | Ekonomický slovník
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Verejná ponuka – Tender Offer (fr.)

Verejná ponuka (Tender Offer): verejná ponuka majiteľov spoločnosti na získanie akcií od iných akcionárov za podmienok, ktoré sú deklarované ako platné na určitú dobu. Akcionárom je ponúknutá cena za akcie, ktorá je často vyššia ako trhová cena v blízkej minulosti. V určitých prípadoch, podľa zákona, sú majitelia spoločnosti povinní uviesť verejnú ponuku. Povinný tender je často zameraný na ochranu záujmov malých akcionárov.

*****

Tender Offer: a public offer of by the owners of a company to purchase the shares from other shareholders under the terms that are declared valid for a certain period of time. The shareholders are offered a price for the shares which is often higher than the market price in the near past. In certain cases, by law, company owners are obliged to present a tender offer. A mandatory tender offer frequently aims at protecting the interests of small shareholders.

Späť na stránku ekonomických pojmov >>