Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 462
Zisk - Profit | Ekonomický slovník
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Zisk – Profit (fr.)

Zisk (Profit): rozdiel medzi príjmom, ktorý zpoločnosť zarobila a výdavkami potrebnými na jeho dosiahnutie vrátane všetkých nákladov obetovaných príležitostí. Zisk je zostatok pre podnikateľa, ktorý sa podujme prerozdeľovať zdroje vo viere, že dokáže vytrvoriť viac výnosov než nákladov. Zostatok, resp. zisk, je to, čo zostane po vyplatení všetkých tých, ktorých kooperácia bola potrebná na dokončenie podnikateľského projektu.

*****

Profit: the difference between the income earned by a company and expenses incurred, including all opportunity costs. The profit is the residual left to the entrepreneur who undertakes to reorganize resources in the belief that doing so will create greater benefits than costs. The residual, or profit, is what is left after paying all those whose cooperation had to be secured in order to complete the entrepreneur’s project.

Späť na stránku ekonomických pojmov >>