Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Ekonomika krajín - Ekonomika
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Ekonomika krajín

Vážený návštevník, v kategórii „Ekonomika krajín“ nájdete podrobne rozobraté ekonomické údaje prednostne z krajín Európskej únie.

Táto kategória sa zameriava na sledovanie dát z oblasti vývoja HDP, deficitu, verejného dlhu jednotlivých krajín EÚ, ako aj na údaje o raste, resp. poklese nezamestnanosti, pohyboch priemernej mzdy, či vývoji exportu a importu v oblasti tovaru a komodít ... viac.

Grécke aktíva | Marec 2015 nárast na úrovni 155,056 mld. eur

Grécke aktíva – Situácia v Grécku sa ďalej vyhrocuje, ECB síce zaisťuje likviditu centrálnej banky v gréckom bankovom systéme, ale primárne sa využíva na presun … Viac.

Platobná bilancia v Nemecku | Február 2015 prebytok 16,6 mld. eur

Nemecká centrálna banka informovala, že platobná bilancia v Nemecku vykázala vo februári 2015 aj naďalej prebytok na bežnom účte 16,6 mld. eur. Zatiaľ čo prebytok … Viac.

Maloobchodný obrat eurozóny | Február 2015 pokles o -0,2 %

Podľa údajov, ktoré zverejnil štatistický úrad Európskej únie (Eurostat) maloobchodný obrat eurozóny (EU19) a EU28 po očistení od sezónnych vplyvov vo februári 2015 v porovnaní … Viac.

Reálne mzdy v Nemecku | Rok 2014 rekordný nárast +1,7 %

Nemecký štatistický úrad informoval, že reálne mzdy v Nemecku vzrástli za 4. kvartál 2014 o +2,2 % oproti minuloročnému štvrťroku. Celkovo za rok 2014 vzrástol … Viac.

Nemecké dlhopisy so splatnosťou 10 rokov | Marec 2015 výnos 0,18 %

Tretí marcový týždeň dosiahli 10 ročné nemecké dlhopisy výnos na úrovni 0,179 %, a tým sa ich výnos priblížil k historickému minimu. Očakáva sa, že … Viac.

Nemecký export tovaru a komodít | Január 2015 pokles o -0,6 %

Nemecký štatistický úrad informoval, že nemecký export tovaru a komodít poklesol (podľa neupravených originálnych údajov) v januári 2015 k rovnakému mesiacu predchádzajúceho roka o -0,6 … Viac.

Írsky priemysel | December 2014 s nárastom o +18,2 %

Írsky priemysel naďalej rastie. Írsky štatistický úrad zverejnil údaje, podľa ktorých širokovzatá produkcia v priemysle Írska a jej výstup stúpli náležite v posledných mesiacoch. Írsky … Viac.

Daňové príjmy Grécka | Január 2015 s dvojciferným poklesom

Čo môžu skutočne „sláviť“ predstavitelia eurozóny, Syriza a finančné trhy vôbec, keď človeku zostávajú oči v údive, ak sa pozrie na daňové príjmy Grécka, ktoré … Viac.

Celkový objem úverov Nemecka I Q4 2014 nárast +3,9 %

Nemecká spolková banka informovala, že celkový objem úverov Nemecka pre súkromný sektor sa po dlhšej dobe zreteľnejšie v Q4 2014 vytiahol. V porovnaní s rovnakým … Viac.

Obchodná bilancia eurozóny | December 2014 s prebytkom

Štatistický úrad Európskej únie (Eurostat) informoval o tom, ako sa vyvíjala obchodná bilancia eurozóny v mesiaci december 2014. Zahranično-obchodná bilancia 18 štátov, ktoré zaviedli euro, … Viac.