Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Ekonomika Grécka
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Ekonomika Grécka

Grécke aktíva | Marec 2015 nárast na úrovni 155,056 mld. eur

Grécke aktíva – Situácia v Grécku sa ďalej vyhrocuje, ECB síce zaisťuje likviditu centrálnej banky v gréckom bankovom systéme, ale primárne sa využíva na presun … Viac.

Daňové príjmy Grécka | Január 2015 s dvojciferným poklesom

Čo môžu skutočne „sláviť“ predstavitelia eurozóny, Syriza a finančné trhy vôbec, keď človeku zostávajú oči v údive, ak sa pozrie na daňové príjmy Grécka, ktoré … Viac.

Maloobchodný obrat Grécka | November 2014 s poklesom -1,6 %

Grécky štatistický úrad Elstat dnes zverejnil údaje, podľa ktorých reálny maloobchodný obrat Grécka poklesol za mesiac november 2014 o -1,6 % oproti rovnakému mesiacu minulého … Viac.

Počet osôb ohrozených chudobou v Grécku dosahuje takmer 60%

Počet osôb ohrozených chudobou v Grécku kontinuálne narastá v dôsledku politiky reštrukturalizácie. Minulý víkend boli zverejnené výsledky novej štúdie zo “štátneho rozpočtu kancelárie” gréckeho parlamentu … Viac.

Grécky export a import | Jún 2013 s poklesom

Grécky export a import – Grécko centrálna banka (Bank of Greece) dnes informovala o dátach pre platobnú bilanciu (Balance of Payments) pre mesiac jún 2013 … Viac.

Grécky priemysel | Máj 2013 – objednávky s poklesom -13,4%

Grécky štatistický úrad ELSTAT dnes informoval o zlých číslach k objednávkam v priemysle v Grécku. Bez ohľadu na mediálnu propagandu o úspechoch a pokrokoch grécka, … Viac.

Nezamestnanosť v Grécku | Apríl 2013 na úrovni 26,9%

Ako dnes informoval grécky štatistický úrad ELSTAT, sezónne očistená miera nezamestnanosti v Grécku stúpla v apríli o +0,1 percentuálneho bodu k predchádzajúcemu mesiacu na 26,9%. … Viac.

DPH v Grécku | Príjmy z DPH v Grécku naďalej klesajú

Zaujímavý je pohľad na mesačnú dátovú líniu príjmov DPH Grécka, ktoré celkom vyjasňujú dilemu úsporných opatrení. Aj vďaka od marca 2010 zvýšenej DPH v Grécku … Viac.

Verejný dlh Grécka | Q1 2013 s nárastom na 309,358 miliardy eur

Ako dnes informovalo grécke ministerstvo financií, hrubý verejný dlh Grécka sa k 31.03.2013 vyšplhal už na 309,358 miliardy eur po 305,537 miliardy eur v predchádzajúcom … Viac.

Produkcia cementu v Grécku | Február 2013 – stavebné povolenia s poklesom -45,3%

Ako dnes informoval grécky štatistický úrad ELSTAT, stavebné povolenia sa v Grécku vo februári 2013 prepadli k rovnakému mesiacu predchádzajúceho roka o -45,3% na už … Viac.