Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Ekonomika Španielska
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Ekonomika Španielska

Výroba vozidiel v Španielsku | August 2014 s poklesom -11,2%

Združenie španielskych automobilových výrobcov ” Asociación Española de Fabricantes de Automóviles y Camiones (Anfac) informovalo, že výroba vozidiel v Španielsku (osobných a úžitkových) klesla v … Viac.

Štátny dlh Španielska | Q2 2013 s nárastom na historické maximum

Štátny dlh Španielska – Podľa španielskej centrálnej banky (Banco de Espana) sa hrubý zahraničný dlh Španielska v 2. kvartáli 2013 vzrástol o +20,874 miliardy eur … Viac.

Produkcia automobilov v Španielsku | Jún 2013 s nárastom +10,75%

Ako dnes informovalo španielske združenie výrobcov automobilov Asociación Española de Fabricantes de Automóviles y Camiones (Anfac), produkcia osobných a úžitkových automobilov v Španielsku vzrástla v … Viac.

Nehnuteľnosti v Španielsku | Jún 2013 ceny s poklesom o -37,8% k maximu

Podľa dát od španielskej spoločnosti TINSA hodnotiacej nehnuteľnosti v Španielsku (Tasaciones Inmobiliarias) poklesli v Španielsku v júni 2013 ceny nehnuteľností celoplošne k rovnakému mesiacu predchádzajúceho roka o … Viac.

Výroba áut v Španielsku | Apríl 2013 s nárastom +20,2%

Výroba áut v Španielsku – Ako dnes informovalo španielske združenie výrobcov áut Asociación Española de Fabricantes de Automóviles y Camiones (Anfac), v apríli 2013 v … Viac.

Verejný dlh Španielska | Q1 2013 s nárastom o +39,438 miliardy eur

Verejný dlh Španielska – Španielske noviny El Pais informovali v súvislosti k predbežným dátam španielskej centrálnej banky o hrubom verejnom dlhu Španielska k 1. kvartálu … Viac.

Spotreba cementu v Španielsku | Apríl 2013 s poklesom -19,3%

Španielske združenie výrobcov cementu Asociación de Fabricantes de Cemento de España (OFICEMEN) zverejnilo údaje k produkcii a spotrebe cementu v Španielsku za mesiac apríl 2013. … Viac.

Bankroty v Španielsku | Q1 2013 – konkurzné konania s nárastom +22,8%

Bankroty v Španielsku – Španielsky štatistický úrad INE (Instituto Nacional de Estadística) informoval dnes o dátach bankrotov a konkurzných konaní v Španielsku za 1. kvartál … Viac.

Počet evidovaných nezamestnaných v Španielsku | Apríl 2013 s poklesom -46’050

Španielske ministerstvo práce dnes ráno informovalo o prvom významnejšom úbytku evidovaných nezamestnaných za mesiac apríl 2013. Počet evidovaných nezamestnaných v Španielsku poklesol v porovnaní s predchádzajúcim … Viac.

Produkcia áut v Španielsku | Marec 2013 – s poklesom -8,97%

Ako dnes informovalo španielske združenie výrobcov automobilov Asociación Española de Fabricantes de Automóviles y Camiones (Anfac), produkcia osobných a úžitkových áut v Španielsku sa v marci … Viac.