Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Ekonómovia | Životopisy významných ekonómov | Sulik.sk
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Ekonómovia – úvod

V kategórii Ekonómovia nájdete životopisy významných ekonómov, ktorí svojimi dielami prispeli k rozšíreniu ekonomického povedomia, určili nové ekonomické smery a myslenie. Významní ekonómovia, ktorých mená sú dodnes povinnou jazdou študentov ekonómie a patria k základným vedomostiam ekonomicky zdatných jedincov, ako aj v priebehu času opomenutí ekonómovia, ktorých prínos pre spoločnosť je badateľný dodnes, sú osobitými témami v kategórii Ekonómovia.

Zoznam ekonómov nájdete kliknutím sem!

Ako súčasť stručných životopisov sú v kategórii Ekonómovia uvedené najdôležitejšie myšlienky a posolstvá jednotlivých ekonómov, dopad ich tvorby na rozvoj ekonomického myslenia a predovšetkým názvy ich najdôležitejších diel. Pri niektorých autoroch uvádzame tiež sumarizácie z ich najvýznamnejších diel.

Každý mesiac 1 nový životopis vybraného ekonóma

Kategória Ekonómovia Vám každý mesiac prináša nový životopis ďalšieho ekonóma. Majoritne budú na stránke pribúdať životopisy ekonómov, ktorí mali bližšie k liberálnejšiemu pohľadu na svet.

Verím, že Vás obsah kategórie Ekonómovia nadchne a táto kategória splní účel svojho vzniku – podnieti Váš záujem o ekonomické dianie v širšom kontexte, ako aj o informácie o tejto dávnej vednej disciplíne.

Prajem Vám príjemné čítanie, rozširovanie Vašich obzorov a spoznávanie osobností, ktoré formovali ekonomické smery.

S pozdravom
Richard Sulík

Životopisy významných ekonómov: