Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Knihy o ekonómii - Ekonomika
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Ekonomické knihy

Vážený návštevník, kategória “Ekonomické knihy na stiahnutie” vznikla na základe mojich dlhoročných skúsenosti pri rozširovaní si vedomosti a investovania do kúpy kníh. Nie každá ekonomická kniha totiž svojím názvom a krátkym zhrnutím dokáže čitateľovi poskytnúť hĺbku a rozsah, ktorej sa autor v knihe venuje. To mnohokrát samozrejme vedie k sklamaniu. Viac.

Vernon Orval Watts – Chceme slobodné podnikanie?

Vernon Orval Watts vo svojej knihe Chceme slobodné podnikanie? poukazuje na to, že ani samotní podnikatelia nepodporujú slobodu podnikania tak pevne, ako by sa mohlo … Viac.

Melchior Palyi – Šlabikár inflácie

Melchior Palyi v knihe Šlabikár inflácie vysvetľuje nielen to, ako a prečo inflácia vzniká, ale poukazuje tiež na rôzne nezamýšľané dôsledky, ktoré so sebou inflácia prináša. Inflácia … Viac.

Marjorie Grice-Hutchinson – Škola Salamanky

Marjorie Grice-Hutchinson sa vo svojej knihe Škola Salamanky zaoberá rovnomenným myšlienkovým prúdom zo stredovekého Španielska. Táto kniha poukazuje na to, že mnohé moderné ekonomické teórie … Viac.

Ludwig von Mises – Antikapitalistická mentalita

Ekonóm Ludwig von Mises vo svojej knihe Antikapitalistická mentalita ukazuje korene a dôsledky odporu bežných ľudí a intelektuálov voči kapitalizmu. Kapitalizmus je často vnímaný ako veľké zlo, … Viac.

Henry Hazlitt – Čo by ste mali vedieť o inflácii

Henry Hazlitt vo svojej knihe Čo by ste mali vedieť o inflácii brilantne vysvetľuje mnohé omyly v súvislosti s tým, ako funguje a vzniká inflácia. Politici, samozrejme, neustále na … Viac.

Philipp Bagus, David Howden | Bod mrazu – Ekonomický kolaps Islandu

Philipp Bagus a David Howden vo svojej knihe Bod mrazu – Ekonomický kolaps Islandu ukazujú, ako mohlo dôjsť k jednému z najväčších ekonomických kolapsov medzi rozvinutými ekonomikami … Viac.

William H. Hutt – Teória kolektívneho vyjednávania

Ekonóm William H. Hutt sa vo svojej knihe Teória kolektívneho vyjednávania detailne zaoberá dopadmi činnosti odborov na zamestnancov, spotrebiteľov a zamestnávateľov. William H. Hutt ukazuje … Viac.

Robert Higgs – Transformácia americkej ekonomiky 1865 – 1914

Robert Higgs vo svojej knihe Transformácia americkej ekonomiky 1865 – 1914 popisuje polstoročie najväčšieho ekonomického rozmachu Spojených štátov amerických v ich histórii. Za 5 desaťročí ekonomika … Viac.

F. A. Harper – Sloboda – cesta k jej obnove

F. A. Harper vo svojej knihe Sloboda – cesta k jej obnove poukazuje na mnohé nezvyčajné pohľady na podstatu a fungovanie slobody. Je možné stratiť ekonomickú … Viac.

Mary Bennett Peterson – Regulovaný spotrebiteľ

Mary Bennet Peterson vo svojej knihe Regulovaný spotrebiteľ analyzuje mnohé myšlienky, ktoré dnes ľudia považujú za samozrejmé. Napriek tomu, že ľudia veria tomu, že „prospotrebiteľské“ … Viac.