Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Počet osôb ohrozených chudobou v Grécku - takmer 60 percent
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Počet osôb ohrozených chudobou v Grécku dosahuje takmer 60%

Počet osôb ohrozených chudobou v Grécku kontinuálne narastá v dôsledku politiky reštrukturalizácie. Minulý víkend boli zverejnené výsledky novej štúdie zo “štátneho rozpočtu kancelárie” gréckeho parlamentu k príjmom a chudobe v Grécku. V roku 2013 celkom 2,5 milióna Grékov žilo pod oficiálnou hranicou chudoby, ďalších 3,8 milióna bolo ohrozených chudobou a sociálnym vylúčením. To sú spolu 6,3 milióna ľudí, respektíve takmer 60 percent obyvateľov ohrozených chudobou v Grécku.

Počet osôb ohrozených chudobou v Grécku v rokoch 2009 – 2012

Podľa Eurostatu sa počet osôb ohrozených chudobou a sociálnym vylúčením v Grécku v roku 2012 pohyboval okolo 3,8 milióna ľudí (3,4 milióna v roku 2011, 3 milióny v roku 2010), čo predstavuje podiel 34,6 percenta. Je zrejmé, že od tej doby sa situácia v Grécku opäť výrazne zhoršila. Podrobnú analýzu vývoja chudoby a sociálneho vylúčenia v Európskej únii nájdete tu.

Počet osôb ohrozených chudobou a sociálnych vylúčením v Grécku a Európskej únií v rokoch 2009 – 2012

Chudoba a sociálne vylúčenie v Grécku a EÚ

Podiel počtu osôb ohrozených chudobou v Grécku a ostaných členských štátoch EU v rokoch 2009 – 2012

Chudoba Grécko a členské štáty EÚ

Grécky premiér Antonis Samaras požiada o vyslovenie dôvery

Budúci pondelok, konzervatívny premiér Antonis Samaras požiada grécky parlament o vyslovenie dôvery. Podľa gréckeho denníka Ekathimerini hlasovaním o vyslovení dôvery vláde sa chce vyhnúť špekuláciám o vyhlásení nových volieb. Oveľa viac chce Samaras vzhľadom na nastávajúce piate preskúmania trojkou urobiť poriadok aj vo vlastných radoch. Pretože väčšina z jeho vlastných sa nedávno vyjadrila, že predčasné voľby sú nevyhnutné.
Či to Grécku pomôže vôbec nie je iste. Iste však je, že kríza eura zďaleka nekončí a počet osôb ohrozených chudobou v Grécku kontinuálne narastá.

Zdroje dát:
1. http://stefanleichnersblog.blogspot.sk/

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.