Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Spotrebiteľská dôvera v Taliansku s poklesom | Sulik.sk
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Spotrebiteľská dôvera v Taliansku | Máj 2013 s poklesom na 85,9 indexových bodov

Ako informoval dnes ráno taliansky štatistický úrad ISTAT, v máji 2013 poklesla sezónne očistená spotrebiteľská dôvera v Taliansku na 85,9 indexových bodov po 86,3 indexových bodov v predchádzajúcom mesiaci a po 86,7 bodov v rovnakom mesiaci predchádzajúceho roka. Dôvera spotrebiteľov v Taliansku zostáva na podlahe a v historickom kontexte dát nebola táto nálada ešte nikdy horšia. Spotrebiteľské výdavky domácností predstavujú 60% nominálneho HDP Talianska, takže doterajšia nízka dôvera spotrebiteľov hovorí naďalej o jasnej recesii v Taliansku!

Vývoj sezónne očistenej dôvery spotrebiteľov v Taliansku


Index spotrebiteľskej dôvery v Taliansku

Vývoj sezónne očisteného indexu spotrebiteľskej dôvery v Taliansku od januára 1982. V máji 2013 poklesla spotrebiteľská dôvera v Taliansku na 85,9 indexových bodov po 86,3 indexových bodov v predchádzajúcom mesiaci. Od 1982 do konca roku 2007 sa nachádzal dlhodobý priemer spotrebiteľskej dôvery na úrovni 108,8 bodov.

Dva zo štyroch subkomponentov spotrebiteľskej dôvery priniesli v máji zlý obraz, jeden zostal nezmenený a jeden sa zmenil k lepšiemu len mierne:


Spotrebiteľská dôvera v Taliansku

Spotrebiteľská dôvera v Taliansku

Spotrebiteľská dôvera v Taliansku a štyri subkomponenty v tabuľke od ISTATu od januára 2013 do mája 2013.

Spotrebiteľská dôvera veľmi blízko absolútneho historického minima hovorí enormne veľa a mohla by negatívne vplývať na vývoj ekonomiky.

Zdroj dát:
1. http://www.istat.it/en/archive/90999

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

  1. karol istvan says

    Pan Sulik ,ste moj oblubeny politik so zdravymi nazormi.Prosim vsak Vas nazor na tieto otazky.Bolo potrebne privatizovat sietove odvetvia na Slovensku?
    Co ste ako strana spravili pre to , aby bolo Slovensko viacej
    Potravinovo sebestacne , nie zavisle na dovoze potravin.Ako vnimate umysel EU sprivatizovat vodne zdroje,ktore budu o 20-30 rokov strategickou surovinou?
    Spozdravom KI