Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 465
Taliansko | Pokles objednávok talianskeho priemyslu o -9,0% | Sulik.sk
Ekonomika, ekonomická situácia a ekonomické údaje vybraných krajín.

Taliansky priemysel | Objednávky o -9,0% k predošlému roku

Taliansky štatistický úrad ISTAT dnes oznámil čísla o slabých objednávkach v priemysle za mesiac august 2012. V celkovom súčte objednávok to išlo v auguste nadol o -9,0% oproti predošlému roku. Predovšetkým objednávky na vnútornom trhu sa prepadli o -17,5% oproti predošlému roku. Na druhej strane objem zahraničných objednávok v Taliansku pre priemysel stúpol o neočistených +2,9%, Týmto sa naďalej ukazujú recesívne tendencie v talianskom priemysle, poháňané slabým dopytom na vnútornom trhu.

Taliansko priemysel - vývoj objednávok na vnútornom trhu od januára 2010 do augusta 2012.

V grafe neočistené objednávky na vnútornom trhu pre taliansky priemysel od januára 2010 do augusta 2012. V auguste poklesli neočistené objednávky v priemysle o -17,5% oproti predošlému roku na 49,6 indexových bodov a tým poklesli na najnižší stav pre august od augusta 2000. August je najslabším mesiacom pre priemysel v Taliansku v roku.

Sezónne očistené objednávky pre vyzerajú pre Taliansky priemysel už lepšie

Sezónne očistené vyzerajú čísla v priemysle už o niečo lepšie. Oproti predošlému mesiacu narástli celkové objednávky v Talianskom priemysle o +0,7%, objednávky na vnútornom trhu klesli o -0,6% a zahraničné objednávky v priemysle stúpli o +2,5% oproti predošlému mesiacu.

Taliansko priemysel - pokles objednávok v talianskom priemysle od februára 2008 o celých -21,38%.

V grafe sezónne očistené údaje pre objednávky v talianskom priemysle od januára 2000 do augusta 2012. V auguste 2012 narástli sezónne očistené objednávky v priemysle o +0,7% oroti predošlému mesiacu na 101,5 indexových bodov. Od vrcholu vo februári 2008 poklesli objednávky v talianskom priemysle už o celých -21,38%.

Taliansko ťahá dopyt na zahraničnom trhu

Taliansko priemysel - oslabenie na vnútornom trhu v priemysle.

V grafe sezónne očistené objednávky na vnútornom trhu talianskeho priemyslu (modrým) a na zahraničnom trhu (červeným) v talianskom priemysle od januára 200 do augusta 2012. Naďalej celkom zreteľné celkové oslabenie na vnútornom trhu v priemysle. V auguste 2012 poklesli sezónne očistené objednávky o -0,6% oproti predošlému mesiacu a zahraničné narástli o +2,5%.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.